Двоен Bobbins Висока брзина ликвидација машина BFBS-2А

Краток опис:

Вовед BFBS-ликвидација машина серија е дополнителна опрема за автоматска машина за плетење, ликвидација жица, предиво и конец околу bobbins рамномерно и уреден. Серијата има единствена оска ликвидација машина двојна оска ликвидација машина, четири оска ликвидација машина etc.They ги имаат следниве карактеристики: 1) авто-стоп кога жици, предиво скршени или празни 2) авто-стоп кога дефиниција ликвидација количина, гарантира на секој бобина има еднакви предива капацитет 3) контролен панел е фиксна на л ...


детали за производот

Тагови производ

Вовед

BFBS-ликвидација машина серија е дополнителна опрема за автоматска машина за плетење, ликвидација жица, предиво и конец околу bobbins рамномерно и уреден. Серијата има единствена оска ликвидација машина двојно ликвидација машина оска, четири оска ликвидација машина etc.They ги имаат следниве карактеристики:

1) авто-стоп кога жици, предиво скршени или празна

2) авто-стоп кога дефиниција ликвидација количина, гарантира на секој бобина има еднаков капацитет предива

3) контролен панел е фиксна на левата страна од машината .На лого кутија и potentionmeter контрола на брзината на предива ликвидација

4) авто-стоп кога скршени или празни, се исплати spool се само-уредот на сопирачките

 

Технички параметри

  BFBS-1A BFBS-2А BFBS-4А BFBS-4B
оска вртежи во минута 1400RPM 1400RPM 1400RPM 1400RPM
моќност на мотор 0.55KW / 220V  0.75KW / 220V  1.5KW / 380V 1.1KW / 380V
Напон 220V / 50HZ 220V / 50HZ 380V / 220V / 50HZ 380 / 220V / 50HZ
Преместување на теренот 0.05-5.5MM (се донесе прилагодливи лак вратило напречни)
бобина Големина дијаметар бобина D≤100MM бобина должина L≤280MM Може да дизајн како барање на купувачот
Не бобина

1

2

4

4

Исплати Spool

≤9

≤18

≤36

≤36

Исплати бобина Големина ¢ ≤200MM H≤280MM (може да дизајн во согласност со барањето на клиентот)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!