Машина за намотување на жица со јачина на истегнување BFHG-255B

Краток опис:

BFHG-255B машината за намотување е комплементарна опрема за автоматски машини за плетење, жица за намотување, нерѓосувачки челик околу машината рамномерно и уредно.Тие ги имаат следните карактеристики: 1) Автоматско запирање кога жица е скршена или празна 2) Автоматско запирање кога е претходно поставено намотување НЕ, гаранција секоја бобина има еднаков капацитет на жица 3) Контролната табла е фиксирана лево од машината. кутијата за лежиште и ...


Детали за производот

Ознаки на производи

BFHG-255B машината за намотување е комплементарна опрема за автоматски машини за плетење, жица за намотување, нерѓосувачки челик околу машината рамномерно и уредно.

Тие ги имаат следните карактеристики:

1)Автоматски- стоп кога жица е скршена или празна

2)Автоматски- застанете кога намотувањето е претходно поставено НЕ, гарантирајте дека секоја машина има еднаков капацитет на жица

3)Вконтролната табла е фиксирана лево од машината. лежиштето и потенциометарот ја контролираат брзината на жицата за намотување

4)Автоматски- застанете кога е скршена или празна, машината има уред за самосопирање

5)ППневматско притискање на дискот на линијата за пресушување, жицата за намотување не излегува од жица, не се ослободува жица

6) Прилагодете го затегнатоста на жицата до пролет

7) Поставување на напречниот терен со електронска смена

 

 

Вртежи во минута на оската 1400 RPM (конверзија на фреквенција)
Моќност на моторот 2,2KW 3фазен
Напон 380V/220V 50/60HZ
Премести Пич 0,-9,9 мм (со серво мотор)
Големина на бобина Надворешен дијаметарD≤100MM Должина L≤300MM
Вратило нема на исплата 12 ЕЕЗ (Може да се дизајнира по ваше барање)
Бобина бр 1 ЕЕЗ
Воздушен притисок 0,3-0,5Mpa

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp онлајн разговор!