Хоризонтална Плетење машина BFB24W-114DS

Краток опис:

Вовед БФБ-W серија единечни или двојни хоризонтални плетење машина со голема брзина е донесе предност технологија плетење, како интерфејс човек-машина, контрола на инвертер и Саладин контрола клетки, авто лубрикант, менувачот во-фаза, пневматски и хидраулични дизајн притисок .На плетење машина може да се оствари еден или двојно плетење. Нашите плетење машина може да се користи во гумено црево висок притисок црево .auto мотор, автоматско вртење црево, кочница црево, ќе се применуваат кочница црево, авто воздух Condit на ...


детали за производот

Тагови производ

Вовед

БФБ-W серија единечни или двојни хоризонтални плетење машина со голема брзина е донесе предност технологија плетење, како интерфејс човек-машина, контрола на инвертер и Саладин контрола клетки, авто лубрикант, менувачот во-фаза, пневматски и хидраулични дизајн притисок .На плетење машина може обистини еднокреветни или двокреветни плетење. Нашите плетење машина може да се користи во гумено црево висок притисок црево .auto мотор, автоматско вртење црево, кочница црево, ќе се применуваат на сопирачката црево, состојба црево авто клима, кабловска и индустриски гумени црева, пластични црева подобрена плетење.

 

карактеристики:

1 Едно лице може операција неколку машини .Кога бобина празни, жица скршени машина ќе престане .На аларм треперење

2 Оперативен лесно, дигитален дисплеј Поставување на теренот од страна на дигитална контрола. екранот на машина работи од страна на дигитален дисплеј

3 Автоматски, предностите на технологијата, донесе машина човечки, Саладин контрола мобилен coder, контрола на инверторот, броење функција, работа.

4 Добар квалитет, висока ефикасност .Often користи копче операција надвор од фиксна ефикасност .На е двојно друг вид плетење машина

5 Дизајн е сигурен, добро од изглед

6.Less бучава, производство прецизност резервни делови, добар материјал и топлина третираат и звук доказ

7.Stock плетење податоци, функција .Braiding параметар и вкупното производство може да биде порибено во системот плетење машина

 

параметри

Не вретено 20 Вретено 24 Вретено 36 Вретено 48 Вретено 64 вретеното 96 Вретено 112 Вретено
материјал 0.16-0.5mm Жица од не'рѓосувачки челик жица 0.18-0.5mm 
бобина cubage OD D = 84mm ID d = 32mm HIGH H = 202mm cubage 956cm3 OD D = 78mm ID d = 32mm HIGH H = 152mm cubage 603cm3
вретено вртежи во минута 40RPM 35RPM 25RPM 17.5RPM 12RPM 7.8RPM 6.75RPM
плетење трибините 3-15 股
плетење моќ 4.0kW 4.0kW 5.5KW 7.5KW 11.0KW 18.0KW 22.0KW
влечна сила 1.1KW 1.5KW
вретено пролет 1.5-15KG
Плетење дијаметар црево ≤22mm ≤30mm ≤50mm ≤80mm ≤150mm ≤230mm ≤350mm
Тежина 1500kg 1575kg 2750kg 3200kg 4230kg 5600kg 7600kg

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!